מרכז הכשרה והדרכה חינוכית

תכנית הריס בר אילן

המרכז מציע שרותי הכשרה, ייעוץ והדרכה לאנשי מקצוע העובדים במסגרות טיפוליות-חינוכיות לגילאי לידה עד שלוש (מחנכות, מנהלות, מפקחות, מדריכות) במטרה לקדם את איכות הטיפול והחינוך שמקבלים תינוקות ופעוטות.

צוות המרכז כולל אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בעלי ידע אקדמי ומעשי בתחום התפתחות ופדגוגיה בגיל הרך ובפיתוח ויישום תכניות הדרכה והכשרה לאנשי מקצוע העובדים עם תינוקות, פעוטות וילדים בגיל הרך.

צוות המרכז:

ד"ר צילי שוחט, מנהלת המרכז, מומחית בהתפתחות הילד, בפדגוגיה של הגיל הרך ובהדרכת צוותים מקצועיים.

דבורה גבעון (M.A), מומחית בכתיבת תכניות לימודים לגיל הרך ובהדרכת צוותים מקצועיים.

מטרות תכניות ההדרכה וההכשרה לאנשי המקצוע הן:

  • לאפשר לאנשי המקצוע להכיר את הקריטריונים והסטנדרטים הראויים לרגולציה הנדרשת כדי להבטיח את איכותן וזמינותן של מסגרות חינוכיות לפעוטות. למידע נוסף לחצו כאן
  • לאפשר לאנשי המקצוע לרכוש כלים כיצד לשפר ולקדם את איכותן של המסגרות החינוכיות לתינוקות ולפעוטות. למידע נוסף לחצו כאן

 

  • הערכת איכות מסגרות טיפוליות-חינוכיות לגיל הרך: הערכת איכות המסגרת החינוכית מתבצעת על ידי צוות מדריכות מקצועיות בתוך המסגרת החינוכית באמצעות כלי הערכה מגוונים ומתוקפים המותאמים לעבודה עם תינוקות ופעוטות כמו: ITERS ,OMI ,ECERS, מסמך הסטנדרטים ועוד.
  • הדרכה קבועה, סדירה ומתמשכת של צוותים מקצועיים בתוך המסגרת החינוכית-טיפולית. ההדרכה מבוססת על מודל ייחודי "MISC" שפותח על ידי פרופ' פנינה קליין ז"ל שמטרתו לקדם את איכות האינטראקציה שבין תינוקות ופעוטות השוהים במסגרת חינוכית קבוצתית לבין המחנכות שלהם, בשילוב עם פדגוגיה מותאמת התפתחות.
  • ייעוץ והדרכה למדריכות במסגרות טיפוליות-חינוכיות: בדומה למקצועות טיפוליים אחרים, גם מדריכות חינוכיות זקוקות לייעוץ ולתמיכה מקצועית. המרכז מאפשר קבלת שירותי ייעוץ והדרכה קבועים, חד-פעמיים או קצרי מועד, אישיים ו/או קבוצתיים בהתאמה לצרכים.
  • הכשרת אנשי מקצוע להדרכה במסגרות טיפוליות חינוכיות לגילאי לידה עד שלוש (בשיתוף עם משרד הכלכלה). ההכשרה מתבצעת במסגרת תכנית ייחודית עבור בעלי תואר מ.א. בגיל הרך ובמקצועות נלווים המעוניינים בקבלת הכרה מקצועית מטעם המדינה למקצוע: "יועץ-מדריך לגיל הרך". משך התכנית: 120 שעות באוניברסיטת בר-אילן.
  • הרצאות, השתלמויות והדרכות קצרות מועד ההרצאות וההשתלמויות מיועדות להורים ולאנשי מקצוע העובדים בתחום הגיל הרך (לידה עד שלוש), לבעלי מקצועות פרא-רפואיים וכן לאנשי מקצוע העובדים בתחום המנהל החינוכי בנושאים: התפתחות ולמידה של התינוק והפעוט, מאפייני אינטראקציה איכותית המקדמים התפתחות רגשית וקוגניטיבית של תינוקות ופעוטות, התפתחות המשחק בגיל הרך, ארגון הסביבה החינוכית, פדגוגיה לגיל הרך ועוד.
  • ליווי אקדמי בהקמת מרכז לגיל הרך במסגרת עירונית: הייעוץ וההדרכה ניתנים למרכזי גיל רך חדשים המעוניינים למקד את עבודתם באינטראקציה שבין המבוגר לבין הילד, בהתבסס על מודל ה-MISC.
  • ייעוץ, הדרכה וליווי הורים בבחירת מסגרת חינוכית מותאמת לתינוק ולפעוט: הייעוץ וההדרכה מבוססים על ידע התפתחותי ופדגוגי בגילאי לידה עד שלוש. הייעוץ מבוסס על צרכי ההורים, על צרכי הילד ועל בחינת ובדיקת איכות המסגרות החינוכיות הקימות בהתאמה לצרכים שהועלו.

השירותים שלנו

03-5318704

בית הספר לחינוך
אוניברסיטת בר-אילן

פרטים ומידע נוסף

לכל פעילויות מרכז ההדרכה ולפרטים נוספים נא ליצור קשר עם המרכז בימים א' ג' ה', בין השעות: 8:00-13:00 בטלפון או בדוא"ל.

מעבר לסרגל הכלים