תכנית הכשרה לייעוץ והדרכה חינוכית

ייעוץ והדרכה חינוכית-טיפולית לגיל הרך

*התכנית בשיתוף עם משרד הכלכלה

אופייה התובעני של העשייה החינוכית-טיפולית בגיל הרך, וכן התפתחויות מדעיות חדשות בתחום, מחייבים את קיומה של מסגרת הדרכה מקצועית קבועה הכוללת ליווי ותמיכה באנשי הצוות, במטרה לאפשר להם לתת חינוך וטיפול איכותיים לתינוקות ופעוטות.

אחת הדרישות הבסיסיות במסמך הסטנדרטים של משרד הכלכלה העוסק בסטנדרטים מחייבים לעשייה חינוכית איכותית עם תינוקות ופעוטות בישראל, היא הוספת מדריך/ה למערך החינוכי של כל מסגרת המשרתת ילדים צעירים מגיל לידה עד שלוש. בוגרי התכנית "ייעוץ והדרכה חינוכית-טיפולית לגיל הרך" (לידה עד שלוש) יהיו זכאים לתעודת גמר ממשלתית ומוסמכים לשמש בתפקידי הדרכה במסגרות לגיל הרך בישראל (כגון: מעונות-יום, פעוטונים, משפחתונים).

להורדת המידעון יש ללחוץ כאן

תכנית הלימודים כוללת 4 נושאים:
  • מיומנויות הדרכה בגיל-הרך
  • הנחיית קבוצות וצוותים
  • תהליכים בינאישיים בהדרכה
  • התערבות במצבי לחץ ומשבר בגיל-הרך

היקף התכנית 120 שעות.

בתכנית תלמד ותתורגל גישת הדרכה ייחודית המבוססת על מודל ה-MISC לקידום אינטראקציה איכותית עם ילדים ומבוגרים, שאותו פתחה פרופ' פנינה קליין.

תנאי קבלה לתכנית הלימודים:

  • תואר שני (או לקראת סיום תואר שני) בהתפתחות הילד / חינוך לגיל-הרך (או בתחום קרוב), כולל התנסות מעשית מודרכת בעבודה במסגרות לגיל הרך כחלק מלימודים אקדמיים ו/או נסיון מוכח של עבודה בתחום
  • ועדת קבלה
המעוניינים יפנו בכתב לדוא“ל ויציינו את הפרטים הבאים:

שם פרטי, שם משפחה, מספר טלפון סלולרי, טלפון נוסף, כתובת למשלוח דואר, כותבת דוא“ל, מקצוע, מקום עבודה, המוסד האקדמי שבו התקבל התואר, שנת קבלת התואר.

נא לצרף קורות חיים ומסמכים המעידים על לימודים קודמים, כולל גיליון ציונים. לאחר בדיקת המסמכים תשלח למועמדים הזמנה לריאיון אישי.

את הפנייה יש לשלוח לדוא"ל: teudabarilan@gmail.com

לפרטים נוספים: ד"ר צילי שוחט, טלפון: 03-5318704

מעבר לסרגל הכלים