ד"ר נורית יגרמן

אודות: ד"ר נורית יגרמן

ד"ר נורית יגרמן
  • תפקיד : מרצה
  • אתר :
  • נסיון :
  • תחום התמחות : מרצה וחוקרת במגמה להתפתחות הילד ובמגמה לחינוך מיוחד בביה

ד"ר נורית יגרמן הינה מרפאה בעיסוק במקצועה ובוגרת תואר שני ושלישי באוניברסיטת בר-אילן במסלול להתפתחות הילד.

ד"ר יגרמן מרצה וחוקרת במגמה להתפתחות הילד ובמגמה לחינוך מיוחד בביה"ס לחינוך, באוניברסיטת בר-אילן. תחומי ההוראה והמחקר שלה מתמקדים בהשפעתם של קשיים נוירו-התפתחותיים (קשיי ויסות ותקשורת) על התפתחותם של ילדים ודרכי ההתערבות לקידום התפתחותם של ילדים אלו.

ד"ר יגרמן הינה בעלת נסיון עשיר ומגוון בעבודה עם ילדים בעלי אתגרי תפקוד והתפתחות. בשני העשורים האחרונים ד"ר יגרמן עוסקת בעבודה עם תינוקות ופעוטות עם קשיים נוירו-התפתחותיים. תחום התמחותה מתמקד בתהליכי האינטראקציה שבין הילד והוריו כמשפיעים מרכזיים על התפתחותו.

בשנת 2005 הקימה ד"ר יגרמן יחד עם פרופ' פנינה קליין ז"ל את היחידה הקלינית התפתחותית ועומדת בראשה מאז. היחידה עוסקת בישום תוכנית התערבות מבוססת
מחקר, לקידום איכות אינטראקציית הורה-ילד עם ילדים עם קשיי ויסות ותקשורת (ראו יחידה קלינית התפתחותית). במסגרת עבודתה כמנהלת היחידה הקלינית התפתחותית ד"ר יגרמן מובילה גם פרוייקטים לקידום התפתחות ילדים בסיכון בקהילה ותוכניות הכשרה ארציות לצוותים ואנשי מקצוע שעובדים עם ילדים בסיכון התפתחותי.

כחברה בצוות הניהול של תוכנית הריס ד"ר יגרמן מעורבת גם בעיצוב המדיניות לטיפול וחינוך לילדים בגיל הרך בסיכון התפתחותי במדינת ישראל.

מעבר לסרגל הכלים